web analytics

Zdjęcie do legitymacji

Najlepsze studia fotograficzne we Wrocławiu

Niezależnie do której wrocławskiej szkoły uczęszcza dziecko lub młody człowiek (student) powinien mieć legitymację. Żeby ją jednak otrzymać trzeba do szkoły lub na uczelnie dstarczyć odpowiednie zdjęcie.

Zdjęcie do legitymacji szkolnej wymagania i wymiary

Zaczynając naukę w szkole podstawowej jedną z pierwszych rzeczy jest otrzymanie legitymacji ucznioweskiej. Inaczej niż w przypadku dowodu, czy paszportu zdjęcie do legitymacji szkolnej wymagania ma niewielkie.

Na zdjęciu do legitymacji szkolnej powinna być widoczna twarz ucznia bez nakrycia głowy, ani ciemnych okularów i ukazywać lewy półprofil z widocznym jednym uchem
Tło na którym jest wykonane zdjęcie powinno być jasne i jednolite

Wymiary zdjęcia do legitymacji określa dla swoich uczniów szkoła do której uczęszczają. Zatem w zależności do której szkoły we Wrocławiu chodzisz może zdarzyć się, że wymiary zdjęcia będą się (zazwyczaje nieznacznie) różnić. Najczęściej jednak wynoszą one 3 x 4,2 cm. Można zatem wykonać najbardziej standardowe zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 (czyli takie jak do dowodu) i zanieść je do szkoły. Najczęściej Pani z sekretariatu przytnie zdjęcie w odpowiedni sposób, ale w mojej opinii powinien to zrobić fotograf, który jest w kontakcie ze szkołą i zna jej oczekiwania.

Zdjęcie do legitymacji studenckiej.

Studenci mają dużo łatwiejsze zadanie. Zdjęcie do legitymacji można wyrobić w wielu punktach we Wrocławi. Wystarczy podać nazwę Uczelni np. Uniwersytet Wrocławski, a fotograf w profesjonalnym zakładzie fotografaficznym będzie wiedział jakie dokładnie wymiary ma mieć zdjęcie do legitymacji studenckiej. Nie jest to oczywisty gdyż kwestie wielkości fotografii regulują same uczelnie i podobnie jak w przypadku legitymacji szkolnych dryrakcja, tak na uczelniach wyższych rektorat decyduje wymogach.