web analytics

Zdjęcie biometryczne

Najlepsze studia fotograficzne we Wrocławiu

Zdjęcie biometryczne to zdjęcie, z którego przy użyciu specjalnego programu można zebrać tzw. cechy biometryczne, czyli indywidualnego dla każdego człowieka zestaw cech, dzięki któremu możemy go jednoznacznie zidentyfikować (podobnie jest np. w przypadku odcisku palca).

Zgodnie z polskim prawem obecnie załączane do paszportu i dowodu osobistego zdjęcia są właśnie zdjęciami biometrycznymi.

Wykonanie zdjęcia biometrycznego nie jest bardzo kłopotliwe, ale warto w tym celu udać się do profesjonalnego zakładu fotograficznego. We Wrocławiu jest wielu fotografów, którzy są w stanie zrobić takie zdjęcia dobrze. Większość fotografów ma specjalne szablony do zdjęć, które nakłada na wydrukowaną fotografię i weryfikuje dzięki temu, czy oczy oraz broda są umieszczone na odpowiednich wysokościach.

Zdjęcie biometryczne wymiary

Ten rodzaj zdjęć nie posiada określonych odgórnie np. przez prawo wymiarów, gdyż zdjęcie biometryczne to rodzaj zdjęcia uwidaczniającego cechy biologiczne danego człowieka, a nie fotografia o określony parametrach zewnętrznych np. długość 3 cm, szerokość 4 cm.  Ponieważ jednak w 2019 roku zdjęcia biometryczne są wymagane wyłącznie do zdjęć paszportowych i tych załączanych do dowodów osobistych to można powiedzieć, że w Polsce zdjęcie biometryczne posiada wymiary 3,5 cm x 4,5 cm.