web analytics

Zdjęcia do wiz

Najlepsze studia fotograficzne we Wrocławiu

Jeżeli potrzebujesz wykonać we Wrocławiu zdjęcie do wizy to dobrze sprawdzić wcześniej, jakie są wymagania. Wielu fotografów umieszcza takie informacje na swoich stronach www. Ja także umieszczę poniżej informacje dotyczące najpopularniejszych wiz oraz wymogi ich dotyczące.

Zdjęcie do wizy USA (amerykańskiej)

Zdjęcie do wizy amerykańskiej, choć nadal biometryczne różni się znacznie od innych fotografii do oficjalnych dokumentów. Różnica polega przede wszystkim w rozmiarze zdjęcia, które w przypadku zdjęcia do wizy usa wynosi 2×2 cale, czyli ok 51x51mm. Zdjęcie powinno być kolorowe i aktualne, czyli wykonane w ciągu 6 miesięcy od dnia złożenia wniosku o wydanie wizy.

Wielkość twarzy na zdjęciu potrzebnym do wizy amerykańskiej to odpowiednio:
od brody do czubka włosów od 25 do 35 mm (50-70% całkowitej wysokości zdjęcia);
oczy zaś powinny znajdować się na poziomie 28-35 mm (czyli mniej więcej na wysokości ok. 60% fotografii)

Wersja elektroniczna zdjęcia do wizy amerykańskiej

To co istotne to fakt, że nie potrzebujemy papierowej wersji zdjęcia do wizy amerykańskiej, a wystarczy nam jedynie jego wersja cyfrowa, którą możemy dołączyć do formularza dostępnego na stronie Ambasady USA.

Zdjęcie do rosyjskiej wizy:

W rzeczywistości zdjęcie do rosyjskiej wizy jest prawie dokładnie takie samo jak zdjęcie do polskiego dowodu osobistego, czy paszportu. Zdjęcie do wizy rosyjskiej ma zatem wymiary 3,5 x 4,5 cm, jest kolorowe i biometryczne. Na zdjęciu twarz powinna zajmować nie więcej niż 80% zdjęcia, być skierowana na wprost i prezentować naturalny wyraz.

Istotna różnica polega na tym, że pod żadnym pozorem nie można na zdjęciu mieć nakrycia głowy, a twarz nie powinna być zasłonięta włosami.